sobota, 25 października 2008

Zespół IWONA w Jadłodajni Filozoficznej

KONCERT ZESPOŁU IWONA
27.10 - Jadłodajna Filozoficzna, Dobra 33/35, Warszawa godz. 20:00

IWONA powstała dwa lata temu. Założyli ja dwaj przyjaciele – tacy od liceum. Piotr Sokołowski - na co dzień malarz, grafik - ułożył melodie do swoich słów. Piosenek posłuchał Tomek Gąssowski kompozytor i producent filmowy i muzyczny (od „Zmruż Oczy“ i „Sztuczek“). Uznał, że warto zrobić z tego płytę. Panowie - razem maja prawie 90 lat – spotykali sie parę razy w tygodniu w pracowni Tomka nazwanej od tego czasu „Studio Święty Spokój“. Gadali i nagrywali. I tak powstała płyta „Ratunku niestety“. Neo-, post- lub niedo- punkowa...
Obecnie w Iwonie graja : gitarzysta Krzysztof Łochowicz, basista Mateusz Malcharek i perkusista Tomasz "Harry" Waldowski. Piotr Sokołowski oczywiscie spiewa swoje piosenki, a Tomek Gąssowski troche sie pałęta z tyłu, gra na róznych instrumentach, cos tam czasem pokrzykuje... Jest.
http://www.iwona.net.pl/

Piotr Sokołowski
Autor słów i muzyki, wokalista zespołu Iwona.
Malarz, grafik, studiował psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1992). Uczył się filozofii i teologii na Warszawskim (dawniej Dominikańskim) Studium Filozofii i Teologii. Uprawia sztukę eksperymentalną na pograniczu malarstwa, rzeźby, instalacji i wideo. Jest autorem słów do piosenek wykonywanych między innymi przez Wojciecha Waglewskiego i Annę Serafińską.

Tomasz Gąssowski
Producent, aranżer i instrumentalista zespołu Iwona, założyciel „Studio Święty Spokój”.
Kompozytor, producent muzyczny i filmowy, studiował psychologię na UW.
Na początku lat 90. muzyk jazzowy i rockowy (m.in. Set Off, Kwartet Cezarego Konrada i zespół Edyty Bartosiewicz). Autor licznie nagradzanych kompozycji do reklam telewizyjnych i radiowych (m.in. Frugo). Kompozytor piosenek i producent płyty „Ciepło-Zimno” Anny Serafińskiej (2004). Producent muzyczny najnowszej płyty Zespołu Reprezentacyjnego „Kumple To Grunt” (2007). Kompozytor muzyki i współproducent wielokrotnie nagradzanych w Polsce i na świecie filmów w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego „Zmruż oczy” (2002) i „Sztuczki” (2006).

Tomasz Gąssowski i Piotr Sokołowski
Fot. Dariusz Stola 1980 Fot. Andrzej Świetlik 2008


7 listopada 2008 ukaże się płyta: IWONA - Ratunku Niestety
Słowa i muzyka: Piotr Sokołowski
Nagrań dokonano w składzie:
Piotr Sokołowski: śpiew, gitara akustyczna
Tomasz Gąssowski: programowanie perkusji, instrumenty klawiszowe, gitara basowa, gitara elektryczna i akustyczna, chórki,
Piotr Gąssowski: gitara elektryczna, chórki
Marcin Kudełka: chórki i refreny
Nagrano: Studio Święty Spokój, realizator nagrania: Tomasz Gąssowski
Miks: Rafał Paczkowski - studio P.I.Y w Warszawie i Tomasz Gąssowski - Studio Święty Spokój
Mastering: Grzegorz Piwkowski - High-End Audio, Warszawa
Producent muzyczny: Tomasz Gąssowski
Producent wykonawczy: Studio Święty Spokój
Wydawca: Agora S.A.
Producent wydawniczy: Małgorzata Skowrońska, Robert Kijak
Koordynacja projektu: Joanna Batorska

1 komentarz: