wtorek, 19 października 2010

FERMENT - siły zjednoczone w Second Life

W ostatnią niedzielę odbyło się oficjalne otwarcie nowego projektu w Second Life (SL).
FERMENT to nowy twór powstały z kilku SLowych projektów, które niedawno wspólnie działały w wirtualnym miejscu zwanym Bigosem. Po zamknięciu sima postanowiliśmy nie rozstawać się ale wspólnie stworzyć coś nowego.

W skład nowego projektu wchodzą znane już w SL – Mechaniczna Cytryna, Smelly Cat Blues Club, Deus Ex Machina, Reggaeneracja oraz powołany wspólnymi siłami do życia Teatr Ferment.


MECHANICZNA CYTRYNA to miejsce dla ludzi z pasją, których łączy zamiłowanie do sztuki. To miejsce spotkań Grupy Twórczej Mechaniczna Cytryna. Znakiem firmowym są tu coniedzielne audycje Cytryny Matovej w radioaktywne.pl, podczas których wspólnie podróżujemy do krainy piosenki literackiej i opowiadamy o wirtualnych i całkiem realnych przyjaźniach artystycznych. Miłą tradycją są również, comiesięczne transmitowane na żywo z Klubu Mechanik w Warszawie koncerty - „Spotkania przy herbacie z cytryną”. Przy wirtualnym ognisku w Mechanicznej Cytrynie spotykamy się również słuchając bajek podczas naszych dobranocek.


SMELLY CAT BLUES CLUB to pierwszy polski, klub którego tradycją stały się koncerty na żywo. Od początku swojego istnienia klub gościł muzyków z całego świata m.in. z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Nowej Zelandii, Niemiec, Francji, Japonii i innych. Jak sama nazwa wskazuje w klubie Smelly Cat najczęściej gości właśnie blues, ale nie stronimy również od innych gatunków muzycznych od rocka do jazzu. Specjalnością klubu stały się muzyczne czwartki. Poza muzyka niezmiernie ważną częścią naszej działalności są organizowane wspólnie z Cytrynową Krainą wieczorki literackie z horrorami i erotyką.


TEATR FERMENT powołany został do życia jako nowy projekt naszej grupy. Chcielibyśmy sprawić aby był on miejscem w którym możemy realizować nasze pasje sceniczne. Specjalnie na potrzeby Teatru powstały dwie sceny – duża plenerowa i mała w budynku. Nasz repertuar wypełnią już niebawem spektakle teatralne, koncerty i wieczorki literackie. W każdą środę zadbamy o to aby dostarczyć Wam emocji i rozrywki w Fermencie.


Klub DEUS EX MACHINA powstał kilka lat temu z zamiarem wypełnienia muzycznej dziury i zaspokojenia potrzeb tych, którzy mają dość wszechobecnej komercji. Od początku swojego istnienia stara się płynąć poza głównym Slowym nurtem proponując muzykę mocniejszą i mroczniejszą oraz klimatyczny wystrój wnętrza. Deus Ex Machina gra w klimatach rocka , poprzez różne rodzaje metalu, aż po stosunkowo świeże gatunki, takie jak dark elektro, industrial czy aggrotech. Organizuje również konkursy i imprezy tematyczne.

Złap promienie słońca i uformuj z nich kulki pełne dobrej energii. Tylko pozytwne wibracje Bracie i Siostro! Upojeni słoneczną wibracją, rozleniwieni jak na hawajskiej plaży, radośni jak na Jamajce , klub REGGAENERACJA ogrzewa Wasze serca w rytmach : reggae, ska i dancehall.

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Usuń komentarz z bloga: Mechaniczna Cytryna

  Blogger Hacintho pisze...

  Czy znajdzie się łyżka w fermencie
  Co prostą być chce nieugięcie?
  Bo czyliż, gdy zwróci
  się ku życia chuci
  Tu wytrwa w SLa zamęcie?...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jędza o której już nikt nie pamięta27 października 2010 14:35

  Hac! Jeśli kiedykolwiek wrócę na SL to chyba tylko z twojego powodu ;P

  A tak w ogóle to powodzenia z projektem ;) Chyba jako jedynie zawsze próbowaliście robić coś kreatywnego ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny opis Cytrynko ;)

  OdpowiedzUsuń